Think Lodz

Łódź najbardziej przyjazna dla biznesu w centralnej i wschodniej Europie.

Ponad 100 niezależnych ekspertów było poproszonych o wskazanie najlepszych miast w ośmiu różnych kategoriach m.in. potencjale ekonomicznym, środowisku gospodarczym czy jakości życia. Po raz pierwszy miasto, które zajmuje pierwsze miejsce, nie jest stolicą. Łódź wyprzedziła m.in. Pragę, Budapeszt oraz Bukareszt. Pani Prezydent Hanna Zdanowska twierdzi, że jest to spowodowane świetną lokalizacją miasta oraz dobrze wykwalifikowaną kadrą.

O czym to może świadczyć? Łódź została doceniona jako perspektywiczne miasto – wykorzystajmy to. Stajemy się miejscem otwartym i zapraszającym do zakładania firm, a co za tym idzie, zwiększenia miejsc pracy oraz poprawiania gospodarki i jakości życia.

Kolejny aspekt – bądźmy dumni z naszego miasta. Miasto to mieszkańcy i bez nich nie osiągnęlibyśmy tego. Może teraz łodzianie nie czują się sprawczy i mający wpływ na gospodarkę i politykę miasta, ale to się zmienia. Bierzmy przykład z innych aglomeracji i zacznijmy patrzeć na nasze miasto z perspektywy rozwoju. Łódź naprawdę się zmienia i podąża w odpowiednim kierunku; w kierunku miasta współtworzonego przez mieszkańców. Łodzianie będą mieli realny wpływ to, co powstaje w tym rejonie Polski. Nie wierzcie? Zastanówmy się wszyscy, dlaczego. Nie szukajmy winy tylko wśród lokalnych władz…

Jeśli chcecie przeczytać więcej na temat raportu Emerging Europe, zajrzyjcie tutaj: Turp-Balazs, C. (2021) Łódź named Central and Eastern Europe’s most business-friendly city. Emerging Europe.
Dostępne pod: https://emerging-europe.com/news/lodz-named-central-and-eastern-europes-most-business-friendly-city/

Aktualności