Think Lodz

Rada Fundacji

Krzysztof APOSTOLIDIS

Łódź jest miastem różnorodnym i wielokulturowym, to wyjątkowe miasto, o ciekawej historii, niezwykłej architekturze i ogromnym potencjale. Jedyne w swoim rodzaju, nieporównywalne z żadnym innym

Przedsiębiorca, założyciel i Prezes kilku spółek, Konsul Honorowy Królestwa Danii w Łodzi

Jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, łódzkim przedsiębiorcą, założycielem i prezesem kilku spółek. Z branżą deweloperską jest związany od ponad 20 lat. Jest inwestorem m.in. budynku biurowego Oktagon przy placu Wolności w Łodzi, pierwszego klasy A w mieście, a także nowoczesnego centrum logistycznego w Wolborzu, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jedną z łódzkich wizytówek stała się zabytkowa kamienica Secesja 89 przy ul. Piotrkowskiej, zrewitalizowana przez spółkę zarządzaną przez Krzysztofa Apostolidisa. Mieści się w niej m.in. prestiżowe centrum biurowe i restauracje. Krzysztof Apostolidis jest założycielem i prezesem zarządu spółki Partner Center – importera i dystrybutora win z całego świata, istniejącej od 1991 roku. Firma ta jest jednym z liderem na rynku.

Jako lokalny patriota, angażuje się w działalność na rzecz rozwoju rodzinnej Łodzi. Był inwestorem Centrum Handlowo – Rozrywkowego Sukcesja. Od 2006 roku sprawuje urząd Konsula Honorowego Królestwa Danii w Łodzi. W 2015 został odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi. Jest Kawalerem Orderu Dannebrog, nadanego przez Królową Danii Małgorzatę II. Jest żonaty, ma dwóch synów.

Rada Fundacji