Think Lodz

Rada Fundacji

lech KANIUK

Łódź dla mnie to miasto kontrastów i możliwości

Współzałożyciel i CEO SunRoof, seryjny przedsiębiorca i ekspert od skalowania biznesu

Jako współzałożyciel i CEO SunRoof zapoczątkował rewolucję w rzeczywistości klimatycznej, wykorzystując przełomową technologię dachów solarnych do budowy największej w Europie wirtualnej elektrowni. SunRoof to jeden z najszybciej rozwijających się startupów, rozszerzający swoją działalność na kolejne rynki europejskie i USA.

Uczestniczył także w transformacji rynku gastronomicznego, digitalizując setki tysięcy restauracji. Współtworzył OnlinePizza Norden AB i Pizzaportal.pl, które następnie zostały przejęte przez niemieckiego inwestora – Delivery Hero za kwotę 120 milionów złotych. Lech Kaniuk kontynuował przez 4 lata rozwój Delivery Hero, aż do wejścia spółki na niemiecką giełdę przy kapitalizacji ponad 5 mld euro.

Z powodzeniem inwestował i zarządzał wieloma spółkami technologicznymi, m.in. iTaxi, najpopularniejszą aplikacją do zamawiania taksówek w Polsce. Pełnił rolę Prezesa Zarządu odpowiadając za rozwój aplikacji w Polsce i ekspansję na rynki zagraniczne.

Sukcesy sprawiły, że Lech Kaniuk jest jedną z najbardziej znanych i cenionych osób na scenie startupowej w Polsce i Szwecji. Nagrodzony przez Brief Magazine jako top 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie oraz doceniony przez  Business Link nagrodą #BusinessGuru.

Lech jest autorem biznesowego bestsellera “Siła Pędu”. W najnowszej książce “Anioł w piekle” pokazuje, jak skutecznie pozyskiwać fundusze od inwestorów i jak zapewnić sobie niewyczerpalne źródło energii do realizacji swoich celów i marzeń.

Rada Fundacji