Think Lodz

Rada Programowa

Maciej Zabelski

Łódź jest moim miastem – nostalgicznym, awangardowym i psychodelicznym zarazem. Łódź kocham za to jaka jest oraz pomimo jaka nie jest.

V-ce Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający – SIC Global Textiles, Prezes Zarządu i wspólnik – CanyBE

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych i MBA w zarządzaniu w ochronie zdrowia. Obecnie zarządza łódzką spółką SIC Global Textiles – jednym z największych dostawców tkanin dekoracyjnych i obiciowych w Europie, jest również wspólnikiem w firmie doradczej CanyBE obsługującej branżę farmaceutyczną. Wcześniej przez ponad 15 lat zdobywał doświadczenie menedżerskie w obszarze publicznej i prywatnej ochrony zdrowia. Będąc w Zarządzie łódzkiej firmy doradczej AMG Finanse doradzał w restrukturyzacji i optymalizacji kilkudziesięciu szpitali, w tym pozyskaniu środków z  rynku bankowego oraz instytucji poza bankowych na finansowanie ich programów naprawczych.  Współtworzył projekty akwizycyjne (M&A) podmiotów leczniczych w sektorze prywatnym.

Jako członek „Zespołu ds. planu operacyjnego konsolidacji i restrukturyzacji bazy klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego” przygotowywał Program Konsolidacji i Restrukturyzacji trzech szpitali klinicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jako Dyrektor ds. Finansowych Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz Dyrektor Naczelny Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie, odpowiadał za wdrożenie przedmiotowych zmian na poziomie operacyjnym. Po udanie przeprowadzonej konsolidacji, zarządzał w największym podmiocie leczniczym w Polsce – Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM. Jako wykładowca w programach MBA w ochronie zdrowia Szkoły Głównej Handlowej – Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dzielił się zdobytą wiedzą i doświadczeniem menedżerskim oraz konfrontował je z innymi praktykami systemu ochrony zdrowia.

Rada Programowa